GripLock

GripLockSistem​

GripLock soğuk boğma pres sistem, nervürlü inşaat demirine preslenerek kullanılan tip manşonlardır. GripLock sistem manşonlar, özel tezgah ve taşınabilir tip özel Bar-US soğuk boğma presleri ile nervürler üzerine preslenerek inşaat demirinin nervürleri ile manşon arasında mekanik bağ oluşturur. Çekme testleri,GripLock mekanik manşonlarla eklenen donatı birleşimlerinin çekme kuvvetlerinin, inşaat demirininkinden daha güçlü olduğunu göstermektedir.

İnşaat demirinin yerleştirilmesinin zor veya filiz bırakmanın mümkün olmadığı durumlarda iki veya üç parçalı GripLock manşonlar kullanılabilir. GripLock Sistem donatı manşon çözümleri hızlı, ekonomik ve montajı kolaydır.

GripLock-ST

gl img 03

GripLock-ST iki nervürlü inşaat demirini eklemek için kullanılan erkek + dişi iki parçadan oluşan manşon sistemidir. Manşonun iki parçası, eklenecek iki demire önceden tezgah tip Bar-us pres ile preslenir ve sonra montaj yerinde montajı elle yapılır. Montaj yerinde ekipman kullanımına ihtiyaç yoktur.

GripLock-SL

gl img 02

GripLock-SL boru tipi bir manşondur. Birleştirilecek iki nervürlü demir manşonu ortalayacak şekilde manşonun iki ucundan sokularak yerine göre tezgah veya taşınabilir tip Bar-US pres ile demirin üzerine preslenerek kullanılır. Genellikle tamir ve güçlendirme amacıyla kullanılmaktadır.

GripLock-PS

gl img 01

GripLock-PS pozisyon tip bir manşondur ve iki dişi manşon arasında iki demirin birbirine kenetlenmesini sağlayan ara parçadan oluşmaktadır. Demirlerden birinin döndürülemediği , döndürmenin zor olduğu veya gönye ve benzeri zorluk durumlarında kullanılır.

GripLock-Anchor-Nut

gl img 04

GripLock Anchor-Nut paralel dişli donatı ankraj kafası ve erkek GripLock manşondan oluşan beton içerisinde gönye gibi geleneksel donatı ankrajlama elemanlarına alternatif olarak daha basit ve etkili ankrajlama yapabilme imkânı sunar.

GripLock-Kaynaklı Manşon

gl img 05

GripLock Kaynaklı Manşon yapısal çelik ve menzer metal yapı elemanları ile donatıların mekanik şekilde eklenerek % 100 süreklilik imkanı sağlar. Bir adet iç çapı yarım boy diş uzunluğuna sahip, diğer yanı kaynak ağızlı bir SimGrip Manşon ile bir erkek GripLock Manşondan oluşur.

GripLock-Başlıklı Barlar

gl img 06

GripLock Headed Bars nervürlü donatıya preslenerek mekanik kenetlenmeye sayesinde gönyeli demire alternatif olarak kullanılan bir donatı ankraj sistemidir. Genellikle donatı kesit alanının 5 ve 10 katı ölçülerde üretilip, proje ihtiyacına göre özel donatı ve donarı kafası çaplarında da üretilmektedir.

Daha Kolay Endüstriyel Çözümler İçin Yardıma mı ihtiyacınız var?